Запорізька міська рада

Територіальний відділ освіти Шевченківського району

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок )№ 210 "Славутич"

Запорізької міської ради Запорізької області

gallery/bez_imeni-1 (1)
gallery/bez_imeni-1 (1)

ВІЛЬНІ МІСЦЯ

Станом на 21.09.2020 року в закладі вільних місць немає

Контроль є важливою функцією управління, що дозволяє прогнозувати шляхи розвитку ДНЗ, ставити мету на майбутнє. Це можливо тільки завдяки оперативному отриманню та аналізу інформації про стан навчально-виховного процесу методичної роботи в ДНЗ.

          За визначення багатьох фахівців, контроль - це функція управління, що спрямована на інформування про стан об'єкта; використовується для запобігання негативним результатам; процедура регулярна, систематична та своєчасна.

         Метою контролю є діагностування, надання інформації про стан об'єкта; стимулювання творчої активності, попередження негативних тенденцій.

         Формою звітування є довідка, наказ, картки контролю.

            Змістом контролю є відстеження об'єкта в стані рівноваги; використання державних програм, перевірка виконання нормативних актів, вимог.

Використовуються такі види контролю:

  • Тематичний (підсумковий та порівняльний)
  • Фронтальний (попереджувальний – переглядаються плани, матеріали, підготовлені до занять чи заходу, проводяться бесіди щодо методів роботи з дітьми тощо; поточний – безпосереднє спостереження за навчально-виховною діяльністю, перевірка знань , умінь, навичок дошкільників, перегляд та аналіз дитячих робіт; підсумковий – вивчаються результати праці педагога за певний період).
  • Оперативний (вибірковий – завідувач або вихователь-методист без попередження відповідно до власних планів відвідує певний вид навчальної чи виховної роботи педагога; попереджувальний; експрес-діагностика)
  • Порівняльний (робота вихователів однієї групи; робота вихователів двох паралельних груп).
  • Самоконтроль (частковий контроль із коригуванням діяльності; робота, що заснована на довірі).

Ці види контролю забезпечують вивчення діяльності всіх педагогів, помічників вихователів, злагодженість, системність роботи всього колективу.

gallery/slide_8